A Pannon Egyetem Neptun rendszere simán legyűri látogatottságban a Facebookot, ha éppen vizsgaidőszak van, vagy a kollégiumi díj fizetésének utolsó napja. Megmutatjuk a legfontosabb funkcióit, hogy ne azért csússz fél évet, vagy fizess dupla havi kollégiumi díjat, mert nem tudtad hogyan kell használni.
A Pannon Egyetem Neptun rendszerén keresztül tudod intézni hallgatói ügyeid nagyrészét.
Három Neptun szerver van jelenleg, ha az egyik túlterhelődik vagy nem elérhető, akkor próbálkozz a másikkal:
Első belépéshez a neptun kód pl.: BATMAN és születési dátum kell: pl.: 19811203 ( kell az 19 is!), amit belépés után azonnal meg kell változtatni!
A második legfontosabb dolog, hogy mindig tartsd naprakészen elérhetőségeidet, különös tekintettel az e-mail címedre, mivel a Pannon Egyetem dolgozói (Kollégiumi Iroda, Oktatási Igazgatóság, Tanárok) csak ezen elérhetőségek segítségével tudnak veled kapcsolatba lépni.
Mire jó a Pannon Egyetem Neptun rendszere?
Ha bekerültél a Pannon Egyetem valamelyik kollégiumába, akkor a seniorok és felsőbb éves hallgatók valószínűleg készségesen segítenek majd a rendszer megértésében és használatában.
Amennyiben viszont magadra vagy utalva, jobb, ha nagy vonalakban tudod mire használhatod a Neptun rendszert.
Egy ilyen rendszer használata közben mindenki követ el hibákat. Ha elakadtál, kérd az Oktatási Igazgatóság segítségét.
Neptun tárgyfelvétel, egyetemi órarend
Első belépés után valószínűleg a tárgyfelvétel lesz az első dolog, amit meg kell tenned. Ha ezzel megvagy, elérhetővé válik az órarend, mely jobb esetben nem így fog kinézni:

Ha minden tárgyat elsőre teljesítesz, valószínűleg nem lesz óra ütközésed, ha viszont valamiből buksz, az következő félévben ütközni fog. Úgy gondolod majd, hogy erre előző félévben bejártál, így majd csak ZH-ra mész el, és vizsga előtt egy héttel nézel be. Az eredmény az esetek többségében egy újabb bukás lesz.
Az öreg rókáknál egy print screenelt órarend a képernyő háttere, vagy kinyomtatják és kiteszik a falra, így nem kell folyton belépni a Neptun rendszerbe.
Leckekönyv és tárgygráf
A leckekönyv menüpont, az ellenőrzőnek felel meg, ahol a vizsgáid eredményét, és a tárgyakhoz szükséges aláírásokat tekintheted meg.
Ha minden jól megy, akkor a mintatantervnek megfelelően haladsz majd a tanulmányaiddal, ha mégsem, akkor egy lelkes hallgató (Szekeres Bálint) által készített Pannon Egyetem tárgygráf segítségével tudod megnézni, hogyan tovább.
Vizsgajelentkezés
Ugyan a Pannon Egyetemen három Neptun rendszer is rendelkezésre áll, tárgy és vizsgafelvétel első napján reggel 8:00-kor gyakran mindegyik túlterhelt.
Régen a kollégisták már órákkal előbb beléptek a rendszerbe, és vagy egy bögre kávé mellett zombi mód kattintgattak az oldalak közt, vagy nemes egyszerűséggel kitámasztották a frissítés gombot. Sajnos mára már mindenkit kidob reggel a Neptun, hogy a hallgatók egyenlő esélyekkel indulhassanak harcba a jobb kurzusokért és vizsgaidőpontokért.
Nagyon fontos, hogy vizsgajelentkezésnél vedd figyelembe az aktuális Tanulmányi és vizsgaszabályzatot, mert ha nem jelensz meg egy vizsgán, könnyen lehet, hogy büntetést kell fizetned.
Befizetés a Neptun gyűjtőszámlára
Ha nem egyik napról a másikra élsz, mindig legyen pénz a Neptun számládon. Ezzel könnyen megúszhatod a felesleges késedelmi díjakat, amik önmagukban nem nagy tételek, de azt a pénzt akár “jegyzetekre” is lehetett volna költeni.
Maga a befizetés roppant egyszerű, mégis minden hónapban van valaki, aki elrontja. A Neptun gyűjtőszámlára való befizetést egy tetszőleges bankszámlaszámról való átutalással lehet megtenni, csak a következő adatoknak kell stimmelnie:
- Jogosult neve: PANNON EGYETEM
- Jogosult bankszámla száma:10048005 01426696 01120008
- A közlemény rovatban a következő formában kell feltüntetni a Neptun-kódod (kizárólag Neptun-kódot írj ide, különben a rendszer nem tudja azonosítani):
NK-BATMAN (ahol a BATMAN helyére írd a te saját Neptun-kódod)
A banki átutalást követően 7 munkanapon belül kerül a pénz a Neptun gyűjtőszámládra. Ez azt jelenti, hogy ha pénteken 16:00 után utalsz, a bank hétfőn feldolgozza, ezt követő 7. munkanap a következő kedd, tehát az utalástól számított 11. napon érkezik meg a pénzed!
Ha rosszul töltöd ki a közlemény rovatot, és nem tudják beazonosítani a kedvezményezettet, a pénz visszaküldésre kerül. Hibás kitöltés esetén az Egyetem Pénzügyi Osztálya egy 2 000 Ft-os tételt is kiír neked a Neptunba különeljárási díj címén. Hibás kitöltés pl. NKBATMAN, ígya rendszer nem tudja feldolgozni, de kézzel beazonosítható vagy.
Kollégiumi jelentkezés és kollégiumi díj befizetése
A Pannon Egyetem kollégiumaiba (Hotel Magister, Központi Kollégium, Jedlik Ányos Szakkollégium, Vár Kollégium, Nereus Kollégium) való jelentkezést, és az év közbeni kollégiumi díj befizetését is a Neptun rendszeren keresztül tudod megtenni.
A kollégiumi díj havi 10.000 – 30.000 forint között mozog, kollégiumtól és képzési formától függően, melynek fizetési határidejét megtalálod a Központi Kollégium honlapján. Többek között ezért is nagyon fontos, hogy mindig legyen pénz a gyűjtőszámládon, mert bármilyen okból csúszhat a banki utalásod, és ha nincs miből kifizetni a kollégiumi díjat, jön az 2.000 Ft-os pótdíj!
Kérvények leadása
A tapasztalatok azt mutatják, hogy egy átlagos kollégista tanulmányai során legalább egy kérvényt benyújt, mely lehet
- Jogorvoslati kérelem
- Abszolutórium kikérése
- Kreditátviteli kérelem
- Méltányossági kérelem (Joker, tanulmányaid során egyszer írhatsz a rektornak, ha önhibádon kívül nem tudod teljesíteni tanulmányi kötelezettségeidet)
Amennyiben további információkra van szükséged, a Pannon Egyetem weboldalának Neptun oldalán megtalálod a rendszer részletes leírását “Kiegészítés a Neptun Hallgatói Web Használatához” címen.